PIELGRZYMKI

"Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem,

a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani,

do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań."

(Jan Paweł II)

SPOTKANIE POPIELGRZYMKOWE

Trójca, 13.10.2012 r.

Wszystkich uczestników tegorocznej pielgrzymki parafialnej serdecznie zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, które będzie miało miejsce w Trójcy dnia 13 października br. (sobota).

Program spotkania:

godz. 14.30 – Nabożeństwo Różańcowe

godz. 15.00 – Eucharystia

godz. 15.45 – wspomnienia pielgrzymkowe przy ognisku

(będą przygotowane kiełbaski, chleb i napoje)

Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału w spotkaniu (najpóźniej do dnia 7.10.2012 r.). Można to uczynić dzisiaj po Mszy świętej lub za tydzień, w ciągu tygodnia po lub przed Nabożeństwem Różańcowym, a także drogą telefoniczną (667 486 548) lub mailową ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Na spotkanie to również serdecznie zapraszamy ministrantów z racji obchodów 5 rocznicy ustanowienia św. Dominika Savio patronem Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Legnickiej.

ks. Marek Reźny, Proboszcz

Wojciech Dobrołowicz

PIELGRZYMKA PARAFIALNA

19-21.07.2012 r.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW

18.07.2012 r. (środa)

zbiórka w Trójcy o godz. 23.20 (parking przed kościołem)
wyjazd o godz. 23.30

19.07.2012 r. (czwartek)

Toruń (zwiedzanie miasta ze szczególnym uwzględnieniem obiektów sakralnych)
Wąbrzeźno (Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej)
Stoczek Klasztorny (Sanktuarium Matki Bożej Pokoju) – obiadokolacja o godz. 18.00, Msza św., nocleg w klasztorze

20.07.2012 r. (piątek)

Stoczek Klasztorny – Msza św., śniadanie
Święta Lipka (Sanktuarium Maryjne, prezentacja organów świętolipskich)
Głotowo (Sanktuarium Najświętszego Sakramentu, Droga Krzyżowa na Kalwarii Warmińskiej)
Gietrzwałd (Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, jedyne miejsce w Polsce uznanych Objawień Maryjnych) – obiadokolacja o godz. 19.00, Apel Maryjny, nocleg w Domu Pielgrzyma

21.07.2012 r. (sobota)

Gietrzwałd – Msza św., śniadanie
Ostrowąs (Sanktuarium Matki Bożej "Pani Kujaw")
Markowice (Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw)
w drodze powrotnej – obiad

planowany przyjazd do Trójcy max. godz. 23.00

Program (zarówno przed wyjazdem jak i w czasie Pielgrzymki) może ulec niewielkim zmianom z przyczyn od nas niezależnych.

PIELGRZYMKA PARAFIALNA

Drodzy Pielgrzymi! Drodzy Parafianie!

Tradycyjnie już, jak co roku, organizowana będzie w naszej Parafii pielgrzymka parafialna. Wzorem lat ubiegłych odbędzie się ona w okresie letnim. W tym roku chcielibyśmy wydłużyć nasze pielgrzymowanie i do tradycyjnych dwóch dni dodać jeszcze jeden. Organizatorzy są gotowi sprostać temu wyzwaniu, ale wszystko zależy od Was – Pielgrzymów, ilu z Was podejmie trud trzydniowego pielgrzymowania.

Głównym celem VII pielgrzymki parafialnej chcielibyśmy, aby było Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce (województwo warmińsko-mazurskie), oddalone od nas o prawie 700 km. Oprócz modlitwy przed figurą Matki Bożej Świętolipskiej planujemy wziąć udział w świętolipskim wieczorze muzycznym i wysłuchać koncertu na unikatowych barokowych organach z poruszającymi się figurami aniołów. W czasie naszej pielgrzymki chcielibyśmy nawiedzić także pobliskie Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie - miejsce szczególne – miejsce autentycznych objawień Matki Bożej. Oczywiście jak co roku nawiedzimy jeszcze inne sanktuaria i miejsca kultu religijnego, a w programie naszej pielgrzymki będzie czas na modlitwę, Eucharystię, a także wspólnotowe spotkania integracyjne. Szczegółowy program pielgrzymki jest aktualnie w opracowaniu.

Planowany koszt Pielgrzymki: ok. 330 zł, obejmuje: przejazd klimatyzowanym autokarem na trasie ok. 1 500 km z panem Ryszardem – Super Kierowcą za kierownicą, 2 noclegi w Domach Pielgrzyma, 2 śniadania, 3 obiadokolacje, ubezpieczenie NNW.

Planowany termin pielgrzymki: 19-21 lipca 2012 r. (czwartek-piątek-sobota).

Zapisy i wpłata zaliczki w wysokości 100 zł do dnia 06.05.2012 r.
Uwaga! Wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi! Chyba, że pielgrzymka się nie odbędzie z powodu braku odpowiedniej liczby osób.

Serdecznie zachęcam i zapraszam do wspólnego pielgrzymowania

ks. Proboszcz Marek Reźny

Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii
lub u p. Wojciecha Dobrołowicza tel. 667 486 548, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.